عذرخواهی یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی از عملکرد این شورا

اخبار مصاحبه

عذرخواهی یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی از عملکرد این شورا

عذرخواهی دکترجلیلی از عملکرد شورا

عذرخواهی یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی از عملکرد این شورا

رسول جلیلی یکی اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن ابراز عذرخواهی از عملکرد چند سال اخیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: من به عنوان عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی به دلیل کوتاهی های صورت گرفته در این چند سال اخیر و نبود کارشناسی های لازم عذرخواهی کرد.

وی ادامه داد: از آخرین جلسه ای که اعضای شورا گذاشته اند زمان زیادی می گذرد البته این وقفه تشکیل جلسات بعد از تعطیلات نوروز اتفاق افتاده است، تا کنون 5 هفته از آخرین جلسه شورا می گذرد. به نظرم باید به خودمان بیاییم و این کوتاهی را جبران کنیم که البته این امر با دستان ایرانیان مقیم ،میسر می شود.

جلیلی تصریح کرد: اقدامات شورا در مقابل ابزارها و کانال های پیام رسانی که محتوای ضد دین و نامناسب دارند خوب نبوده و در برخورد با این فضاها شورا نمره  ردی میگیرد همچنین آن قدری که لازم است پالایشی وجود ندارد.

وی درباره ای امنیت فضای مجازی افزود: بخشی از این حریمی که مورد هجوم قرار میگیرد مقصرش خودمان هستیم، مقصر مردمی هستند که بی مهابا همه ی اطلاعات شخصی شان را در اختیار همگان قرار می دهند. این چیزی که ما فکر می کنیم عکسی از خودمان یک جایی گذاشته ایم مورد استفاده قرار نمیگیرد،اشتباه است.

جلیلی گفت: میلیون ها قلم اطلاعات در اختیار کسانی است که نفوذ کردند و نکته اول این است که خود کاربر حواسش به حریم خصوصی اش باشد ، متاسفانه داده هایی که قرار نیست کسی ببیند اما ما به اشتراک میگذاریم.

وی ادامه داد: لوازم الکترونیکی دیگری هم وجود دارد، خودمان را محدود به پیام رسان ها نکنیم این دادها در ماشین ها یی در انبارهایی در خارج از کشور ذخیره می شوند حتی اخیرا نمایندگان کنگره آمریکا مصوبه ای داشتند که امکان استفاده تجاری از این اطلاعات قانونی شده به طور حتم در گذشته استفاده از اطلاعات برای دستگاههای امنیتی وجود داشته اما حالا امکان تجاری هم مطرح شده است.

جلیلی اظهار داشت: در حوزه امنیت غیر از حریم خصوصی افراد نمره ای خوبی داریم امیدواریم شورای عالی فضای مجازی ،وزارت اطلاعات و نمایندگان مجلس در اقدامی برای محافظت از داده های مردم  و متوسل تهیه قانون و اعمال قانون متناسب باآن باشیم تا دغدغه های این مورد هم برطرف شود.

وی گفت: خیلی از کشورها حتی کشورهای که ادعا و اعتقادات خاصی ندارند برای اقشار آسیب پذیر   جامعه شان از منظر محتوای مضر چاره اندیشی و قانون گذاری کردند راه حل و خدمات وی‍‍ژه ای ارائه دادند، اما تاکنون این موضوعات در کشور ما هم مطرح شده ولی اقدام خاصی صورت نگرفته   که  نیاز جامعه مرتفع شود  من از همین میکروفون  مجدد از مسئولین مربوطه اعم از وزارت محترم ارتباطات دبیر شورای علی فضای مجازی مطالبه می کنم تا پیش نویسی آماده کنندو در دستورکار قرار دهند تا کودکان و خانوادها را ازمحتوای مضر فضای مجازی نجات دهیم.

منبع خبر: خبرگذاری باشگاه خبرنگاران جوان

لینک گزارش در منبع اصلی

بیشتر بخوانید: انصراف دکتر رسول جلیلی از انتخابات

نظرات (1)

  1. پژوهشگر

    موندم چطور پیش خدا جواب میدید بابت سیاست گذاریهای بی حسابی که با یک دنده بازی بدون مشورت با تمام قشرها و افراد متخصص و راه حلهای ممکن راحت قانون میذارید. چ، ور جواب خدارو بابت خیل عظیم مهاجرت که دوباره راه انداختید میدید. افرادی که دوس داشتن بمونن اما خسته شدن از دیدگاههای افراطی. بجای سیاست گذاری و دخالت مطالعات روانشناسی و روان شناختی برای اموزش افراد و پدر و مادرها دنبال زندانی کردن ادمها هستید. خودتون هم کنارش وی پی ان میفروشید که درامد کسب کنید. از سرعت نت پایین و پرداخت قیمت بالا بخاطر پژوهشی که ما داریم انجام میدیم منم خسته شدم. اغلب افرادیم که میرن دینشون کم رنگ میشه. خدا جوابتو بده مانع بشه ما که نمیتونیم کاری کنیم.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *